Cestovní pojištění by mělo být samozřejmostí každé zahraniční dovolené či služební cesty. A to ať už se chystáte na druhý konec světa, nebo jen kousek za hranice. V rámci nedávné soutěže na našem Facebookovémprofilu se ukázalo, že si je toho spousta z vás vědoma. Víte ale, co všechno cestovní pojištění obsahuje, kryje a jaké možnosti nabízí? Bez toho správného pojištění se totiž i ta nejvíc low cost dovolená může pěkně prodražit.
Neodmyslitelnou součástí každého pojištění je krytí léčebných výloh v zahraničí. V praxi to znamená, že za vás pojišťovna uhradí náklady spojené s návštěvou lékaře, pobytem v nemocnici nebo třeba převozem sanitkou. Pojistné krytí (tedy to, kolik maximálně za vás pojišťovna uhradí) závisí na konkrétní nabídce pojišťovny. Ta bývá různorodá a může zohledňovat třeba i cílovou destinaci – některé pojišťovny mají samostatné balíčky např. na cesty do USA, kde jsou ceny za léčebné výlohy mnohonásobně vyšší než v Evropě.
Většina cestovních pojistek dnes obsahuje i telefonickou asistenční službu – to číslo, které je na kartičce, kterou k pojištění dostanete (spolu s číslem vaší pojistky). Ta vám umožní mít „přítele na telefonu” kdykoliv se vám v zahraničí něco přihodí. Operátoři v call centrech jsou k dispozici 24/7 a poradí, co dělat při nehodě nebo třeba úrazu. Poradí, kam máte zavolat či zajít, a zajistí i pomoc s překladem.
Pokud jste aktivní sportovci a nehodláte se své vášně vzdát ani v zahraničí, je na místě zvážit speciální připojištění na cesty. Pokud plánujete rekreační projížďky na kolech nebo ranní běh, není třeba se trápit. Pokud ale holdujete rizikovějším sportům, mohlo by se stát, že se na případnou pojistnou událost běžné pojištění vztahovat nebude. Určitě si tedy před cestou rozmyslete své aktivity a ujistěte se, zda nespadají do seznamu těch sportů, které vám běžné cestovní pojištění nepokryje.
Kromě toho sportovního je k dispozici i celá řada dalších připojištění. Příkladem je třeba krytí při odcizení vašich zavazadel, získání náhrady za zrušený zájezd, např. kvůli nemoci, či pojištění v situacích, kdy způsobíte škodu někomu jinému, tzv. pojištění odpovědnosti. Pokud jste zvyklí cestovat se svými zvířecími mazlíčky, je možné se u některých pojišťoven připojistit i pro případ, že budete potřebovat navštívit veterináře.
Existují další otázky, na které je dobré myslet při zařizování cestovního pojištění – pojistit členy rodiny jednotlivě, nebo sáhnout po rodinných balíčcích? Pojistit se jednorázově, nebo raději zřídit pojištění na celý rok? Jak to všechno udělat, aby se dovolená zbytečně neprodražila? S tímhle vším vám rádi pomůžeme, kontaktujte nás.
Webdesign by Lewest.cz