Co by měl každý vědět o životním pojištění

21. listopadu 2017 10:00

V dnešní době se na trhu setkáváme s nepřeberným množstvím produktů pojišťoven, které se předhání v poskytnutí „lepšího“ pojištění než konkurence. Jak se v tom má člověk vyznat? Podle čeho se orientovat a jak správně vybrat?

Úraz se může stát kdekoli.

Jednou z nejběžnějších pojistek, které jsou uzavírány, je životní pojištění. Toto pojištění Vám zaručí finanční odškodnění v nepříznivé situaci, která může nastat po těžkém úrazu nebo vážné nemoci. Ale je tomu vždy tak? Na co dávat pozor při uzavírání tohoto typu pojištění?

Nejdříve si musíme uvědomit, co od pojistky skutečně očekáváme. Pokud si necháváme zřizovat životní pojistku, neměli bychom její cenu snižovat na úkor dodatečných připojištění. Měli bychom se zaměřit spíše na dlouhodobé i trvalé následky a vážné nemoci, které budou pojistkou spolehlivě kryty v patřičné výši, než na vysoké částky za krátkodobou pracovní neschopnost nebo léčení lehčích úrazů hrazené tzv. denním odškodným. I toto ale velmi závisí na konkrétní životní situaci.

V nejhorším možném případě, kdy dojde k úmrtí (a dotyčný má např. rodinu s dětmi), by pak měl být člověk pojištěn tak, aby se pojistka vztahovala na úmrtí následkem nemoci i úrazu. Mnoho pojišťoven totiž zdaleka nekryje všechny možné příčiny.  K tomu se vážou tzv. výluky z pojištění. Jedná se například o nemoci, jež byly diagnostikovány před uzavřením životní pojistky nebo jen příznaky, které postupem času k nemoci vedly, přestože pojištěná osoba v době sjednání smlouvy o své nemoci nevěděla. Pojišťovna díky tomu může odmítnout zaplatit plnění z důvodu výluky, která se vztahuje právě na dané onemocnění. Tímto způsobem může být vyloučeno až 30% škodných událostí. „My jsme si tohoto faktu vědomi. Víme, že správná komunikace s pojišťovnami je velmi důležitá. Proto v tomto ohledu jdeme do důsledku a poskytujeme v rámci naší prémiové služby jak interního likvidátora, tak i právní servis pro vymožení pojistného plnění v plné výši, na kterou má klient skutečně nárok.“, reaguje na tuto skutečnost jednatel společnosti Finanční Správci Václav Ovečka. Je tedy potřeba si uvědomit, že nejlevnější pojistka není vždy tou nejlepší variantou a šetřit se úplně nevyplácí.

Dalším důležitým bodem je, aby cena pojistky vždy reflektovala příjem v určitých fázích života. V této problematice vám rád pomůže jeden z našich špičkových finančních poradců, který vezme všechny tyto aspekty v potaz a vytvoří vám životní pojištění na míru.

 

Webdesign by Lewest.cz