Podporujeme čistý fotbal bez kompromisů a korupčních „kapříků“

18. prosince 2017 11:00

Čistý fotbal. „To je vůbec ten nejkratší vtip, který jsem kdy slyšel,“ byla první myšlenka, která mi probleskla hlavou, když mi Lukáš Říha, kdysi sám ligový fotbalista, nyní předseda Čistého fotbalu, začal vyprávět o svém novém projektu.

Konečně čistý fotbal? Skepticismus byl na místě

Fotbal bez koupených zápasů. Fotbal, kde vaše dítě neposadí na lavičku jen proto, že tatínek nového hráče někomudost dobře zaplatil. Fotbal, který je víc o sportu a méně o penězích. Tohle byly první iniciace, které mi vířily hlavou.

K projektu jsem byl ale zpočátku dosti skeptický. A vy si zasloužíte vědět, proč tomu tak bylo. S Lukášem jsem se seznámil krátce po aféře „Ivánku, kamaráde“, kdy vody českého fotbalu rozvířili korupční„kapříci“. Většina z nás v té době věděla (a ten zbytek to velmi dobře tušil), že fotbal je plný korupcea lítají v něm miliony, ne-li miliardy.

Moje myšlenky se ale stále opíraly o Lukáše – jeho aktivita a prvotní nadšení přece po nějaké době opadnou. A co když se proti korupci vlastně ani nedá dost dobře bojovat? V hlavě mi plul nespočet otázek a já si připadal ztracený ve slepé uličce. Kývnout anebo odmítnout?

Lukáš to dokázal! A my v tom jedeme s ním

Zatímco jsem okolo sebe slyšel další ironické poznámky na Lukášovu adresu, spousta věcí se změnila. Čistý fotbal už nebyla jen myšlenka v hlavě jednoho kluka, ale nezisková organizace, která má jasnou vizi a zastupuje desítky klubů. Lukáš předčil naše očekávání, zbořil předsudky okolí, přesvědčil i ty největší skeptiky a dokázal, co si předsevzal.

V tuto chvíli se ocitl míč na mé stráně. Když jsem viděl Lukášovo nepolevující nadšení, bylo jasné, že je rozumná a správná věc mu v jeho snaze pomoci. Proto jsme se jako firmaFinanční správci, s.r.o., rozhodli jeho snahu a aktivitu podporovat.

Kromě jiného máme totiž společné i jedno – Lukáš se u nás zasadil o čistý fotbal bez korupce a my o finance, s nimiž zodpovědně pomáháme. Jsme proto takovými průkopníky a budeme rádi, když nás budou ostatní následovat!

Prof. MUDr. Miroslav Kučera, DrSc. odhaluje zákulisí sportovní traumatologie:

  • Za posledních 9 let bylo u lékaře nahlášeno necelých 60000 úrazů při fotbale.
  • Z toho 39%při tréninku a zbylých 61% v zápase.
  • Zajímavé je, že více jak 45% z nich způsobila druhá osoba.
  • Pouze 27 % úrazů měl na svědomíšpatný povrch.
  • Za zbytek úrazůmůževýstroj, únava nebo klima.

Proto jsme původně chtěli pomáhat fotbalistům při nastavování jejich úrazových pojistek a případně jim pomocí naší unikátní prémiové služby garantovat pojistná plnění v maximální možné míře.Bohužel jsme zjistili, že na to zatím nejsme personálně dost silní, a proto jsme se rozhodli plnit roli spíše pasivního rádce.

Mezi tím jsme naši pozornost obrátili ke klubům, kde můžeme dobře uplatnit naše zkušenosti i známosti z korporátního prostředí. Pomáháme klubům nastavit jejich ekonomický chod, umíme zlevnit ty nejzákladnější výdaje, jako třeba energie a specializujeme se také na zodpovědné financování rekonstrukcí.

Novinka v podobě klubové pojistky

Poslední novinku, kterou jsme právě dojednali s nejmenovanou pojišťovnou, je klubová pojistka, která hráče zajistí s polovičními náklady, než kdyby si jí uzavřelisami. Protože většina fotbalistů přestává hrát až ve chvíli, kdy je něco vážně hodně moc bolí, může to být od klubu hezké poděkovaní za pot, dřinu a kloubní mazivo nechané na hřišti.

Jsme hrdí na to, že jsme se mohli stát jednímdílem skládačky, kterým čistý fotbal kluby podporuje.

Tímto oficiálně děkujeme Čistému fotbalu za to, že nám dělá patrona etického kodexu. Zároveň takédoporučujeme všem, kteří fotbal mají rádi, aby svou podporou této organizace ukázali, že nesouhlasí s korupcí ve fotbale, uznávají fair play a jsou ochotni pro ni něco udělat.

Za tým Finanční správci, s.r.o.

Tomáš Pícha, oblastní ředitel

 

 

Webdesign by Lewest.cz