Pojištění odpovědnosti – Máte špatný den? Nevadí…

Nejprve si vyjasněme pojmy. Co to vlastně je pojištění odpovědnosti? Pojištění odpovědnosti se uzavírá kvůli škodám, které člověk může neúmyslně způsobit v občanském životě nebo v zaměstnání. Poměrně se také vžilo označení „pojistka na blbost“.

V nabídce pojišťoven najdete několik typů pojištění odpovědnosti. V běžném životě využijete pojištění odpovědnosti v občanském životě. V práci zase pojištění odpovědnosti zaměstnance. Některé profese mají dokonce toto pojištění nařízeno zákonem – například notáři, právníci nebo finanční poradci.

Pojištění odpovědnosti se může hodit

Abychom si demonstrovali, co všechno pojištění odpovědnosti může pokrývat, podívejme se na modelový den pana Františka.

Pan František je velmi spořádaný občan, a jako takový vstává každý den v 5 hodin ráno. Toho dne ho však už v půl třetí probudil domovní zvonek. Za dveřmi stál ne příliš šťastně vyhlížející soused, který bydlel pod ním.

František večer před tím naplnil pračku a zapnul ji přes noc. Pračka se ale v průběhu noci porouchala a vytopila nebohého souseda ze spodního patra. František na sebe nemusel nechat dlouho řvát, jelikož slíbil, že škodu zaplatí. Dokonce se ještě mohl vrátit na pár minut do postele.

V pět ráno vstal a vydal se vyvenčit jeho pit-bulla Bruna. Bruno se ale v parku nepohodl s jiným čtyřnohým kamarádem a ošklivě ho pokousal. František bez okolků slíbil, že výlohy spojené s léčením pokousaného psa zaplatí.

Po návratu domů František vypraví děti do školy a na kole vyrazí do práce. Při jízdě se ohlédne za sebe, ale zavrávorá a urazí loktem zrcátko auta parkujícího při krajnici. František nechá za oknem onoho auta lísteček, že vše zaplatí a jede dál.

Po příjezdu do práce se František dozvídá dobrou zprávu. Jeho firma nakoupila nová služební auta. Auta, která jezdí na naftu. František ale suverénně tankuje benzín. Náhradním autem následně havaruje. Bere si dovolenou, vyzvedává děti ze školy, kde se dozví, že jeho syn rozbil okno.

Pojistka na blbost není blbost

František se s dětmi vrací domů a přese všechno, co zažil, má na tváři úsměv. Jak je to možné? Je František miliardář, že mu nevadí platit všechny ty škody, co způsobil on, jeho pes, jeho děti? Není. František má totiž dobré pojištění odpovědnosti – pojistku na blbost – ta mu s jeho problémy pomůže.

Každý z nás může mít někdy špatný den, stejně jako ho měl pan František. Není ostudou mít zařízené pojištění odpovědnosti. Přesto, že se lidově nazývá pojistka na blbost, nesvědčí tolik o slabém intelektu jejího vlastníka, ale spíše o opaku. Pojistit se proti špatnému dni samozřejmě můžete u mnoha různých pojišťoven.

Při rozhodování, kterou nabídku využijete, doporučujeme nespěchat a v ideálním případě si nechat poradit. Pojištění odpovědnosti se totiž u jednotlivých pojišťoven v mnohém liší a popravdě – to nejlevnější nebývá vždy být to nejlepší. V levnějších pojistkách totiž nemusí být zahrnuty některé pojistné události plynoucí ze specifických činností. Naopak jinde zaplatíte zbytečně moc za ne moc dobrou pojistku.

Rozhodování to pro nezasvěceného člověka může být velmi těžké. Vždy ale můžete kontaktovat naše odborníky, vyslechnou si vaše potřeby a poradí vám nejlepší řešení přímo vám na míru.

 

Webdesign by Lewest.cz